Program KiDS dla uczniów podkarpackich szkół

Podczas debaty eksperckiej „Zdrowie mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia – co możemy zrobić dla poprawy wyników zdrowotnych regionu?”, zainaugurowano pilotażowy program Kids and Diabetes in Schools (KiDS).

Celem programu jest wspieranie uczniów dotkniętych cukrzycą typu 1 w środowisku szkolnym, a także budowanie świadomości na temat zdrowego trybu życia, dzięki któremu można zapobiec zachorowaniu na cukrzycę typu 2. KiDS opiera się na założeniach opracowanych przez firmę Sanofi we współpracy z Międzynarodową Federacją Diabetologiczną (International Diabetes Federation, IDF) i Międzynarodowym Towarzystwem na rzecz Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes, ISPAD).

Rozpoczęcie realizacji pilotażowego programu zaplanowano na początek 2018 roku. Zostaną nim objęci uczniowie z części podkarpackich szkół. W ramach projektu zorganizowano już warsztaty kulinarno-edukacyjne dla dzieci chorych na cukrzycę, podczas których miały one okazję uczestniczyć w przygotowaniu posiłków o niskim indeksie glikemicznym.

Debata „Zdrowie mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia – co możemy zrobić dla poprawy wyników zdrowotnych regionu?” odbyła się 16 października na Uniwersytecie Rzeszowskim. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.