Rezydenci: ruszają głodówki w kolejnych miastach

Do protestu przyłączają się kolejne miasta i pracownicy innych zawodów medycznych. W Szczecinie głodówkę rozpoczęło 10 osób, wkrótce ruszą protesty w Łodzi, Gdańsku, Krakowie i Lesznie.

PR OZZL przekazało, że wczoraj wieczorem epidemiolog warszawskiego szpitala, w którym protestują młodzi lekarze, poinformował o potencjalnym zagrożeniu epidemiologicznym na terenie placówki. W związku z tym protest przeniesiono na poziom -1 i ograniczono liczbę głodujących do 20 osób. Zapewniono jednak, że wszyscy głodujący mają aktualne badania sanepidowskie. 

Jak podkreślają rezydenci, nie ma żadnej odpowiedzi na propozycję złożoną przez nich w sobotę w KPRM. Zaznaczyli też, że nie podejmą współpracy z zespołem utworzonym przez ministra Konstantego Radziwiłła. "Nie widzimy możliwości, żeby z tym zespołem wypracować nasz cel, czyli 6,8 proc. PKB"- dodał wiceprzewodniczący PR OZZL Łukasz Jankowski. 

Skomentowano także pomysł sprowadzania lekarzy ze Wschodu. "Cieszymy się, że rząd widzi braki kadrowe w polskiej służbie zdrowia" - powiedział. Dodał jednak, że wielce prawdopodobne jest, że specjaliści po nostryfikacji dyplomu będą woleli jechać np. do Niemiec, niż zostać w Polsce przy obecnych warunkach pracy i płacy. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.