Polski zespół terapeutyczny najlepszy w Europie

Grupa polskich lekarzy została nagrodzona w konkursie The IASLC Foundation Cancer Care Team organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie do Badań nad Rakiem Płuca (IASLC). Tą nagrodą są wyróżniane multidyscyplinarne zespoły opieki nad pacjentem zapewniające chorym najwyższej jakości pomoc onkologiczną.

Na tegorocznej, największej na świecie konferencji poświęconej tematyce raka płuca, która odbyła się w Jokohamie, po raz pierwszy przyznano nagrody The IASLC Foundation Cancer Care Team Award. Zgłoszenia kandydatów mógł dokonać pacjent lub jego opiekun, którzy uznali, że otrzymali wyjątkowe wsparcie w trakcie leczenia. Nagrody wręczono z podziałem na cztery regiony świata: Amerykę Północną, Amerykę Łacińską, Europę i Azję/inne. Pod uwagę brano nie tylko fachowość udzielanej pomocy medycznej, ale także wpływ na poprawę komfortu życia chorych, wsparcie psychologiczne, duchowe i pomoc w dostępie do informacji o leczeniu, rehabilitacji oraz pomocy emocjonalnej.

Członkowie wyróżnionej grupy multidyscyplinarnej to prof. dr hab. n. med. Tadeusz Orłowski, kierownik Kliniki Chirurgii w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie; prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski, konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej oraz kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii w Warszawie; prof. nadzw. dr hab. n. med Dariusz Kowalski z Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii w Warszawie; prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz prof. nadzw. dr hab. n. med. Renata Langfort, kierownik Zakładu Patomorfologii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Jury, przyznając nagrodę polskiemu zespołowi lekarzy, w uzasadnieniu zwróciło uwagę na olbrzymie doświadczenie zawodowe specjalistów oraz ich sposób podejścia do chorych. Podkreślono szczególnie, iż jakość wybrzmiewającej ze zgłoszeń pacjenckich argumentacji dowodzi, że to właśnie polska grupa wyjątkowo rzetelnie oraz życzliwe i empatyczne wspiera chorych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.