ADAMED SmartUP: szansa na naukową przyszłość

Fundacja Grupy Adamed już po raz czwarty daje młodzieży z całej Polski szansę na udział w dwutygodniowym obozie naukowym, 10-miesięczne indywidualne konsultacje edukacyjne oraz stypendia naukowe. 18 września ruszyła rejestracja do czwartej edycji programu ADAMED SmartUP.

Głównym celem zainicjowanego w 2014 r. programu ADAMED SmartUP jest popularyzacja nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie zdolnej młodzieży w wieku 15-19 lat, która wykazuje ponadprzeciętne zainteresowanie tymi przedmiotami i chce się rozwijać w ich kierunku. Do tej pory wzięło w nim udział blisko 16 tys. uczniów z całej Polski. Osią programu jest platforma www.adamedmsartup.pl, na której znajdują się m.in. bezpłatne scenariusze lekcji z zakresu fizyki, chemii, biologii uzupełnione o materiały wideo (zakładka „Baza wiedzy”), czy porady dotyczące aplikowania na studia wyższe w Polsce i za granicą. 

Wyjątkowy program stypendialny

Pierwszym etapem rekrutacji do programu stypendialnego jest gra w alternatywnej rzeczywistości. Uczniowie wcielą się w rolę naukowego dziennikarza pracującego w redakcji czasopisma technologicznego. Rywalizacja wymaga wiedzy, analitycznego myślenia, szybkiego łączenia faktów oraz dociekliwości, a na wytrwałych na mecie czeka nie kolejny dyplom czy puchar, ale coś znacznie cenniejszego. 50-ciu  uczestników, wyłonionych na podstawie gry i rozmów kwalifikacyjnych, wyjedzie na wyjątkowy obóz naukowy. Jest on szansą na wykorzystanie wiedzy teoretycznej w trakcie zajęć praktycznych, pracę z najlepszymi wykładowcami oraz udział w wycieczkach do prestiżowych naukowych instytucji, niedostępnych na co dzień, takich jak Instytut Biologii Doświadczalnej PAN, Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego oraz Centrum Badawczo – Rozwojowe Grupy Adamed w Pieńkowie. 

10-ciu najlepszych uczestników obozu otrzyma unikalną na polskiej mapie edukacji nagrodę, którą jest 10-cio miesięczny cykl konsultacji edukacyjnych. Laureaci otrzymują między innymi pomoc w procesach rekrutacyjnych na najlepsze uczelnie, biorą udział w warsztatach, kursach językowych i zajęciach przedmiotowych. Zapewniona jest im również możliwość współpracy z międzynarodowymi prestiżowymi instytutami naukowymi, gdzie mają możliwość zdobycia bezcennego doświadczenie. 

Ci z laureatów, którzy wykażą się największym potencjałem, najciekawszym pomysłem na swoją naukową przyszłość i zaangażowaniem, otrzymają stypendium naukowe. 

Wsparcie polskich talentów

Program ADAMED SmartUP to droga do rozwoju polskiej myśli naukowej i sposób, aby najbardziej innowacyjne projekty badawcze rozpoczynały się w polskich firmach i instytutach naukowych. Jego uczestnicy mają możliwość odwiedzić prestiżowe naukowe instytucje, których pracownikami mogą być w przyszłości. Dzięki współpracy z placówkami zagranicznymi np. Cambridge, ADAMED SmartUP inwestuje w rozwój młodzieży na arenie międzynarodowej, gdzie zachęca ją do zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim powrotu i implementowania jej w kraju. Uczestnicy programu są laureatami licznych olimpiad przedmiotowych i konkursów wiedzy – zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, realizują własne projekty naukowe czy współpracują z uczelniami i instytutami naukowymi z Polski i zagranicy. Mateusz Wawrzeńczyk, laureat 2. edycji zdobył brązowy medal na 27. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Hanoi, a Oskar Grudziński wraz z Kołem Naukowym Napędów na Politechnice Warszawskiej pracuje nad kilkoma projektami inżynieryjnymi. Laureaci ADAMED SmartUP są także studentami polskich i zagranicznych prestiżowych uczelni np. Michał Bączyk i Marcin Bąk studiują na University of Cambridge.

Pierwszy etap rekrutacji trwa od 18 września 2017 r. do stycznia 2018 r. Swój udział zgłosić można za pośrednictwem strony www.adamedsmartup.pl.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.