Medycy apelują do Prezydenta i Pierwszej Damy

Władze OZZL oraz Porozumienia Rezydentów zaapelowały do pary prezydenckiej o mediację i wsparcie w sporze pracowników ochrony zdrowia z rządem.

W liście, jaki organizacje wystosowały dziś do prezydenta Andrzeja Dudy oraz jego małżonki - Agaty Kornhauser-Dudy - lekarze zaapelowali o pomoc w rozmowach ze stroną rządową.

"Zwracamy się do Pana Prezydenta z prośbą o mediację w tym sporze pracowników ochrony zdrowia (a w istocie także pacjentów) z rządem"- czytamy w piśmie. W swoim liście zwrócili się również do Pierwszej Damy . "Apelujemy do Pani, jako osoby wrażliwej na cierpienie ludzkie i pacjentów. Dała się Pani poznać już jako osoba zaangażowana w problemy ochrony zdrowia. Prosimy Panią o wsparcie głodujących medyków i wizytę w Szpitalu Pediatrycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego"- zaapelowali.

W liście przypomnieli również kluczowe postulaty trwającego protesty rezydentów - począwszy od zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do poziomu co najmniej 6.8 proc. PKB w ciągu najbliższych trzech lat, przez likwidację kolejek do leczenia i diagnostyki, rozwiązania problemu zmniejszającej się liczby personelu medycznego i zmniejszenie obciążenia biurokratycznego w ochronie zdrowia po oprawę warunków pracy i płacy dla wszystkich zatrudnionych.

Niestety dotychczasowe rozmowy z ministrem zdrowia oraz premier Beatą Szydło nie przyniosły rozwiązania konfliktu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.