Elektroniczne L-4 z Gabinetu drWidget

Cyfryzacja służby zdrowia polega m.in. na wprowadzeniu elektronicznych zwolnień lekarskich. Lekarze korzystający z Gabinetu drWidget mogą je już wystawiać, korzystając z nowych funkcjonalności tego oprogramowania - e-zla i podpisu kwalifikowanego, który służy nie tylko do podpisywania zwolnień, ale także innych dokumentów.

„Wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich odbywa się o wiele szybciej niż ich tradycyjnych odpowiedników. Lekarz nie musi żmudnie wypełniać każdego z pól dokumentu; część z nich system uzupełni za niego. Co istotne, zwolnienie wystawione w Gabinecie drWidget zostanie przesłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w sposób elektroniczny. W efekcie lekarz nie będzie miał już obowiązku dostarczania papierowych oryginałów do ZUS ani przechowywania ich kopii” – tłumaczy Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający w firmie LekSeek Polska.

System podpowie większość danych, w tym PESEL pacjenta, jego imię, nazwisko oraz adres. Lekarz musi pamiętać tylko o tym, aby uzupełnić właściwy adres, pod którym chory będzie przebywać w czasie niezdolności do pracy. W programie zastosowano wielostopniowy system weryfikacji wystawiania e-zwolnienia. Automatycznie weryfikowane są m.in. data początku niezdolności do pracy i kody literowe.  

Jednym z głównych powodów, dla których lekarze wybierają program gabinetowy, jest przeciążenie pracą, a zwłaszcza czasochłonną biurokracją. Dobrze zaprojektowane oprogramowanie, takie jak Gabinet drWidget, w znacznym stopniu uwalnia lekarza od uciążliwych obowiązków. Każda czynność może być wykonana szybciej i sprawniej, a to przynosi lekarzowi realną oszczędność czasu. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.