Amerykańscy chirurdzy dziecięcy szkolą polskich lekarzy

Podczas tygodniowego pobytu w Warszawie chirurdzy z USA przeprowadzą z polskimi lekarzami zaawansowane operacje techniką małoinwazyjną pacjentów z poważnymi wrodzonymi wadami dróg oddechowych i przewodu pokarmowego oraz refluksu żołądkowo-przełykowego. Specjaliści dokonają m.in. radykalnej operacji długo odcinkowej Choroby Hirschsprunga.

Tagi

chirurgia

Od 1 października, na zaproszenie prof. Adama Jelonka, Prezesa Fundacji Ronalda McDonalda, oraz prof. Andrzeja Kamińskiego, kierownika Oddziału Klinicznego Chirurgii i Urologii Dziecięcej i Pediatrii Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny gości znanych chirurgów dziecięcych z Uniwersytetu Harvarda w Bostonie: profesora Craiga W. Lillehei’a i doktora Charlesa J. Smithersa. Specjaliści przeprowadzą operacje i będą edukować polskich lekarzy. 

Specjaliści będą także dyskutować na temat leczenia wybranych wad wrodzonych i chorób. Zaproszeni lekarze wezmą udział w codziennych odprawach oraz obchodzie pacjentów. Wizytę zwieńczą wykłady amerykańskich gości i ich udział w obradach sympozjum „Chirurgia trzustki u dzieci”.

„Misją Fundacji Ronalda McDonalda jest między innymi edukacja – zarówno rodziców, jak i polskich lekarzy, którzy na co dzień opiekują się małymi pacjentami i przeprowadzają skomplikowane operacje. Właśnie dlatego jesteśmy zaszczyceni i cieszymy się, że tak wybitni amerykańscy specjaliści chirurgii dziecięcej przyjęli nasze zaproszenie i chcą dzielić się wiedzą z lekarzami Szpitala WUM w Warszawie” – komentuje wizytę profesor Adam Jelonek, Prezes Fundacji Ronalda McDonalda.

Craig W. Lillehei - profesor Harvard Medical School i światowej klasy chirurg dziecięcy, specjalizujący się w chirurgii transplantacyjnej, od 2004 r. dyrektor Programu Rezydencji Bostońskiego Szpitala Dziecięcego

Charles J. Smithers to wykładowca Harvard Medical School oraz praktykujący chirurg Bostońskiego Szpitala Dziecięcego, specjalizuje się w intensywnej opiece medycznej.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.