Pogarsza się stan zdrowia głodujących rezydentów

Jak poinformowało PR OZZL, pojawiają się pierwsze problemy zdrowotne osób głodujących. W związku z dyskwalifikacją z dalszej głodówki pierwszych członków protestu, rezydenci zapowiedzieli na jutro konferencję prasową.

Młodzi lekarze spotkają się z prasą jutro o godzinie 10:00 w miejscu głodówki. Gościem konferencji będzie Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, Pan Profesor Doktor nauk medycznych Maciej Hamankiewicz.

Od czterech dni młodzi lekarze prowadzą protest głodowy w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. 

Protestujący domagają się wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat. Chcą też zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.