Pierwsze studia MBA dla sektora ochrony zdrowia na Śląsku

Począwszy od roku akademickiego 2017/2018 Śląski Uniwersytet Medyczny wraz z Uniwersytetem Śląskim i Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów rozpoczyna realizację prestiżowego i jedynego na Śląsku programu studiów Master of Business Administration dla sektora ochrony zdrowia.

Program studiów skierowany jest do kadry zarządzającej lub przygotowującej się do zarządzania podmiotami leczniczymi, urzędników oraz osób odpowiedzialnych za organizację i nadzór w ochronie zdrowia. Wykładowcami będą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zarządzania procesami biznesowymi oraz jakością i statystką w biznesie, wybitni eksperci w prowadzeniu szkoleń związani ze światem biznesu, a także nauczyciele akademiccy międzynarodowych uczelni zarządzania i biznesu uczelni medycznej i dyrektorzy jednostek ochrony zdrowia.

"Zajęcia realizowane w ramach studiów kładą nacisk na aspekt praktyczny, tak aby uczestnicy mogli wdrożyć najnowsze rozwiązania i metody pracy do codziennych obowiązków związanych z zarządzaniem w ochronie zdrowia. Studia MBA to przepustka do najnowszej i praktycznej wiedzy przekazywanej przez  ekspertów praktyków. Zajęcia są prowadzone przy wykorzystaniu metodologii ABL (Activity Based Learning – warsztat partycypacyjny), uznanej za najskuteczniejszą dla rozwijania kompetencji menedżerskich, kierowniczych i przywódczych" poinformowała Agata Kalafarska-Winkler, rzeczniczka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Po ukończeniu studiów MBA słuchacze otrzymają dyplom podpisany przez przedstawicieli Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Szczegóły: mba.sum.edu.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.