Specustawa z podpisem prezydenta

Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej. Jednostki samorządu starające się o dofinansowanie gabinetu lekarskiego w szkole będą miały tylko 5 dni na złożenie wniosku o dotację.

Specustawa z dnia 15 września 2017 r. ma pozwolić na zwiększenie środków finansowych przeznaczonych na wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną. Beneficjentami będą podmioty lecznicze starające się o zakup sprzętu i aparatury w szczególności w zakresie onkologii, pediatrii, chirurgii, jak również dla oddziałów neonatologii III poziomu referencyjnego, a także gabinety profilaktyki w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego. Część funduszy zagwarantowana zostanie na zakup tzw. dentobusów.

W sumie na ten cel  w tym roku przeznaczona zostanie kwota nie wyższa niż 281,8 mln zł. "Ze środków tych wojewoda przekazywał będzie jednostkom samorządu terytorialnego dotację na zadanie własne polegające na prowadzeniu szkoły, z przeznaczeniem na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w określony sprzęt medyczny. Dotacja może obejmować do 100 proc. kosztów poniesionych na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej, jednak nie więcej niż 6.700 zł na jeden gabinet. Jednostki samorządu terytorialnego mają 5 dni od dnia wejścia w życie ustawy na złożenie wniosku o dotację"- czytamy w komunikacie na stronie prezydenta.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.