OIL Szczecin: poparcie dla lekarzy zajmujących się noworodkiem z Białogardu

Władze zachodniopomorskiej izby lekarskiej wydały oficjalne stanowisko w sprawie "antymedycznej i antyszczepionkowej" postawy rodziców noworodka, który urodził się z białogardzkim szpitalu.

Samorząd w swojej opinii docenił postawę lekarzy zajmujących się noworodkiem i ocenił ją, jako "właściwą i w pełni zgodną z aktualną wiedzą medyczną".

"W ocenie ORL w Szczecinie zaistniała sytuacja jest kolejnym argumentem przemawiającym za potrzebą podjkęcia stosowanych działań legislacyjnych zmierzających do wprowadzenia zmian w zakresie zasad przeprowadzania szczepień ochronnych"- wskazały w piśmie dr n. med. Magda Wiśniewska, prezes ORL w Szczecini, i dr n. med. Marieta Zienkiewicz, sekretarz ORL w Szczcinie.

Zdaniem władz okręgowego samorządu konieczne jest wzmocnienie instrumentów egzekwujących obowiązek szczepień, a także podjęcia akcji w zakresie podnoszenia świadomości dotyczącej immunizacji dzieci. Miało by to być realizowane poprzez przekazywanie ich rodzicom rzetelnej wiedzy w tym zakresie.

Jednocześnie ORL w Szczecinie zadeklarowało pełne poparcie dla właściwego - jej zdaniem - postępowania lekarzy sprawujących opiekę nad noworodkiem, którego rodzice odmówili wykonania u niego standardowych procedur medycznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.