UMB: ponad 300 miejsc na 6 kierunkach studiów podyplomowych

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to najwyżej notowana w rankingach podlaska uczelnia wyższa. Jako jedna z nielicznych uczelni wyższych w kraju może pochwalić się prestiżowym statusem Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW).

Chęć studiowania na studiach stacjonarnych na UMB zadeklarowało ponad 8400 osób. Najbardziej obleganym kierunkiem jest są studia lekarsko-dentystyczne, gdzie na jedno miejsce przypadało ponad 22 chętnych, zaś najwięcej maturzystów zarejestrowało się na kierunek lekarski, farmację i fizjoterapię.

Na nowych studentów czeka prawie 1100  miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich. Uczelnia zwiększyła też limity przyjęć na Pielęgniarstwie i Położnictwie , a na pozostałych kierunkach limity są podobne do ubiegłorocznych. 

UMB prowadzi rekrutację na studia podyplomowe na kierunkach dietetyka kliniczna ii psychodietetyka, interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych, transkulturowość w interdyscyplinarnej opiece medycznej, biostatystyka i Interdyscyplinarna opieka psychogeriatryczna. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.