Rezydenci głodni zmian - 2 października rusza protest głodowy

Porozumienie OZZL domaga się "realnych działań rządu, a nie pozornych ruchów". Po ostatnim spotkaniu z ministrem zdrowia (31 sierpnia) , na którym nie doszło do porozumienia stron, rezydenci potwierdzii, że rozpoczynają głodówkę.

"2 października rozpoczynamy protest głodowy ponieważ Ochrona Zdrowia w Polsce umiera!" - czytamy na profilu społecznościowym OZZL. 

Młodzi lekarze twierdzą, że mimo wielokrotnych prób negocjacji, dotyczących podwyższenia zasadniczego wynagrodzenia lekarzy rezydentów, poprawy warunków pracy, nie udało się dojść do porozumienia z resortem zdrowia. 

"Po setkach spotkań z politykami, po manifestacjach, po przygotowaniu obywatelskiego projektu ws. warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia oraz zebraniu blisko ćwierć miliona podpisów, szykujemy się do zaostrzenia formy protestu" - poinformowali. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.