Kampania na rzecz profilaktyki i wczesnego wykrywania raka jelita grubego

Pod hasłem "Rak jelita grubego - zapobiegaj, lecz!" ruszyła dzisiaj pierwsza edycja kampanii edukacyjnej "Servier - wyłącz raka!". Patronat merytoryczny nad nią sprawują Polska Unia Onkologii i Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej.

W ramach kampanii w pięciu miastach Polski pojawi się Onkologiczna Poradnia Servier, w której można będzie skorzystać z bezpłatnej konsultacji lekarzy specjalistów, edukatora onkologicznego, który udzieli szczegółowych informacji i wskazówek na temat kolonoskopii, oraz dietetyka pomocnego w skomponowaniu odpowiednio zbilansowanej diety. Będą również wykonywane badania per rectum i USG wątroby.

"Celem tegorocznej odsłony kampanii jest edukacja społeczeństwa na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania raka jelita grubego, motywacja do przełamania lęku i wstydu przed badaniami oraz podkreślenie znaczenia wczesnego wykrywania tej choroby w skutecznym jej leczeniu" - poinformowała na dzisiejszej konferencji prasowej lek. med. Katarzyna Urbańska z firmy Servier.

Kampania adresowana jest przede wszystkim do osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego, czyli osoby po 50, roku życia, z obciążonym wywiadem rodzinnym, palące papierosy, nadużywające alkoholu, niezdrowo się odżywiające i stroniące od aktywności fizycznej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.