Sejm wycofuje zgodę na kontrowersyjną konferencję

To już pewne. Kancelaria Sejmu wycofała zgodę na organizację spotkania "Szczepienia XXI wieku". W komunikacie tłumaczy jednak, że decyzja zapadła z uwagi na komercyjny charakter wydarzenia.

"Kancelaria Sejmu zdecydowała się na wycofanie zgody na organizację konferencji "Szczepienia XXI wieku" na terenie kompleksu sejmowego 26 sierpnia. Decyzja jest podyktowana komercyjnym charakterem wydarzenia, w którym udział miały umożliwiać odpłatne karty wstępu, o czym Kancelaria Sejmu nie była poinformowana w momencie wyrażania zgody na przeprowadzenie konferencji. Centrum Informacyjne Sejmu pragnie podkreślić, że Parlament - który cały czas umożliwia organizację różnego rodzaju spotkań - nie może być gospodarzem wydarzenia komercyjnego, z biletowanym wstępem uczestników"- czytamy w oficjalnym komunikacie.

Przypomnijmy, że za udział w konferencji, która miała odbyć się w najbliższych dniach na terenie Sejmu, organizator spotkania - Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT pobierała opłatę w wysokości 150 zł. Na spotkanie zaproszono m.in. największe autorytety ruchu antyszczepionkowego. Wśród prelegentów znaleźli się mieli m.in. prof. Dorota Majewska, Justyna Socha, Jerzy Jaśkowski oraz Jerzy Zięba.

"Zapalnikiem dla decyzji o zorganizowaniu tej konferencji była informacja w mediach, że jest pomysł, by odbierać rodzicom dzieci za brak szczepienia... W ten sposób przekroczono moją granicę, swoistą czerwoną linię w ograniczaniu wolności nas - wolnych ludzi, Polek i Polaków. Są grupy, które uzurpują sobie prawo do podejmowania ryzykownych decyzji w imieniu obywateli świata; którym się wydaje, że mają legitymację dosłownie do wszystkiego, choćby najbardziej absurdalnych posunięć. Najwyższa pora, by powiedzieć temu wyraźne, głośne 'NIE' i wyrazić swój sprzeciw przeciwko osaczającym praktykom, odbieraniu  prawa naturalnego rodzicom do decydowania o swoich dzieciach"- czytamy na stronie Fundacji QLT.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.