Wrocław: rusza pierwsza w Polsce hospicyjna porodówka

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu powstała sala, w której będą przyjmowane porody dzieci z wadami letalnymi i tzw. martwe porody. Sala zostanie oddana do użytku we wrześniu.

Organizacja miejsca dla kobiet rodzących dzieci, które nie mają szans na przeżycie, powinna być ważnym punktem rozwoju nowoczesnych oddziałów położniczych.

Na tradycyjnej sali kobiety rodzące są oddzielone jedynie ściankami, a dobiegające okrzyki radości i płacz zdrowych noworodków, są bardzo trudnym przeżyciem dla kobiety, która musi pożegnać swoje dziecko. 

Oprócz pomocy położnej i ginekologa, rodzina może też liczyć na wsparcie psychologa, konsultację genetyczną i neonatologiczną. Placówka współpracuje też z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci. 

Sala będzie wykorzystywana także do porodów rodzinnych, ale pierwszeństwo korzystania z niej będą miały kobiety rodzące dzieci martwe i z wadami letalnymi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.