Co druga ciężarna może być odwodniona

Połowa kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią wypija za mało płynów, a 35 proc. nie ma świadomości, że zalecana ilość to dla nich około 2-3 litry dziennie - wynika z badania przeprowadzonego przez instytut badawczy Millward Brown.

Nawet te kobiety, które wiedzą, że w czasie ciąży i karmienia zapotrzebowanie na płyny jest u nich większe, nie stosują się do zaleceń i średnio wypijają tylko 1,7 litra płynów dziennie.

"Wszystkie reakcje zachodzące w organizmie człowieka zachodzą w środowisku wodnym. Podczas ciąży, jak i w okresie karmienia piersią, ilość tych reakcji znacznie wzrasta. Rozwijanie się dziecka, budowa jego tkanek i narządów, jak i produkcja pokarmu również wymagają obecności wody" - tłumaczy Ewa Kurowska, ekspert kampanii edukacyjnej "Mamo, pić!".

Szczególnie niepokojące jest to, że aż 30 proc. zbadanych przez Millward Brown kobiet w ciąży i karmiących nie uzyskało żadnych informacji na temat prawidłowego nawodnienia! Na szczęście dla pozostałych 70 proc. głównym i najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy na ten temat jest personel medyczny, a zwłaszcza ginekolodzy i położne.

Kobiety, które szukają informacji na własną rękę, w pierwszej kolejności wybierają Internet, gubiąc się często w gąszczu sprzecznych informacji.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.