PTP przeciwne badaniom psychiatrycznym polityków

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne zaprzeczyło, jakoby jego członkowie brali udział w jakichkolwiek pracach w tym kierunku. W oficjalnym oświadczeniu ogłoszono też, że specjaliści nie popierają idei badań psychiatrycznych osób kandydujących do Sejmu i Senatu.

W odpowiedzi na przekaz medialny na temat inicjatywy badań psychiatrycznych osób kandydujących do Sejmu i Senatu, któremu towarzyszy informacja, że jest on omawiany z "najważniejszymi ekspertami zajmującymi sprawami psychiatrii w Polsce".

PTP podkreśla, że celem działania lekarzy psychiatrów skupionych w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym jest prowadzenie leczenia i zapewnienie wszelkich innych dostępnych form pomocy osobom z problemami i zaburzeniami dotyczącymi zdrowia psychicznego. 

Uważa za niedopuszczalne używanie kontekstu diagnozy psychiatrycznej dla celów politycznych oraz sprzeciwia się działaniom, które mogą być odczytane jako dyskryminujące osoby z problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.