Nowa technologia sekwencjonowania genomu

Firma Swift Biosciences, wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań w zakresie bibliotek DNA do sekwencjonowania genomu, poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej linii indeksów usprawniających mapowanie genów, odkrywanie biomarkerów, profilowanie nowotworów i analizę płynnych biopsji.

Nowa technologia pozwala użytkownikom prowadzenie operacji multipleksowania do 96 pojedynczo indeksowanych próbek i 768 podwójnie indeksowanych próbek podczas jednego uruchomienia urządzenia. Uzyskanie większej ilości danych podczas jednego uruchomienia urządzenia przekłada się na zwiększenie wydajności i zmniejszenie kosztów sekwencjonowania DNA.

 Według naukowców z Swift Biosciences nowe indeksy można również wykorzystać w ramach większej liczby różnych projektów o różnej głębokości sekwencjonowania. Ponadto, unikalna konstrukcja eliminuje błędy nieprawidłowego przypisania i „index hopping” – problem charakterystyczny dla komór przepływowych Illumina. Zastosowane w tej technologii udoskonalenia zapewniają większą czułość w wykrywaniu wariantów o niskiej częstotliwości oraz większą wierność, zwiększając tym samym szybkość demultipleksowania podczas analizy danych.

„Naszym celem jest umożliwienie naukowcom generowania najwyższej jakości danych z próbek każdego rodzaju, co pozwoli im dalej przesuwać granice nauki – powiedział Timothy Harkins, prezes i dyrektor generalny Swift Biosciences. – Nasze nowe, indeksowane adaptery Accel-NGS 2S pozwalają zniwelować luki w zakresie wydajności i kosztów platform Illumina. W połączeniu z technologiami Accel-NGS 2S wszystkie typy laboratoriów zajmujących się sekwencjonowaniem będą mogły generować dane wyższej jakości w dużo bardziej oszczędny sposób”.

Nowe, indeksowane adaptery Accel-NGS 2S są już dostępne w sprzedaży. Pierwsze zamówienie komercyjne wysłano do Shanghai Nanodigmbio Biotechnology Co. Ltd, partnera dystrybucyjnego Swift na rynek chiński. Shanghai Nanodigmbio Biotechnology to jeden z najszybciej rosnących rynków sekwencjonowania i jeden z najważniejszych podmiotów w zakresie genomiki i badań nad chorobami. W 2016 r. Chiny zaprezentowały pięcioletni plan, skupiający się na medycynie precyzyjnej – prężnie rozwijającym się obszarze genomiki, który będzie kształtować przyszły rozwój w zakresie diagnostyki i leczenia chorób.

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.