Jak pić wodę dla zdrowia

Nawyk czytania etykiet to ważny krok do świadomego odżywiania. "Informacje na produktach mogą pomóc w dokonywaniu prawidłowych wyborów przy zakupie" - mówi dr n. med. Agnieszka Jarosz, Instytut Żywności i Żywienia.

Tagi

Zdrowie

Jeśli nie mamy problemów zdrowotnych, warto sięgać po wody źródlane, które będą też korzystne dla osób zmagających się z szeregiem różnych chorób. 

Przy zdiagnozowanej osteoporozie można zacząć pić wodę bogatą w wapń. Unikać jej powinny osoby z nadciśnieniem i zmagające się z kamicą nerkową.

Niemowlętom i dzieciom do 3. roku życia, zgodnie z zaleceniami grupy ekspertów Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, powinniśmy podawać wodę źródlaną lub wody mineralne, ale niskozmineralizowane, niskosodowe i niskosiarczanowe (poniżej 20 mg/l). Po 3. roku życia dzieci mogą już pić wodę średniozmineralizowaną.

Czy woda się psuje?

Jeżeli kupujemy wodę w sklepie, zwróćmy uwagę na datę przydatności do spożycia. Wodę należy wypić w przeciągu 12 godzin po otwarciu butelki. "Warto też pamiętać o tym, że jeżeli dotykamy ustami do butelki, infekujemy tę wodę. Powinna ona wtedy być wypita w ciągu najbliższych kilku godzin"- mówi newsrm.tv dr Jarosz. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.