Nowoczesne rozwiązania w Szpitalach Pomorskich w Gdyni

W Szpitalu Morskim im. PCK otwarty zostanie oddział hematologiczny z bankiem krwi. W Szpitalu Św. Wincentego a Paulo w Gdyni powstanie nowy blok operacyjny, nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Łączny koszt inwestycji to 90 mln zł.

Oddział Hematologii i Bank Krwi

Szpital Pomorski w Redłowie zostanie rozbudowany - powstanie 6 sal dla chorych i jedna izolatka. W nowym pawilonie powstanie nowoczesny oddział hematologii. W ramach placówki będzie działał m.in. bank krwi i bank komórek, wyposażone w nowy specjalistyczny sprzęt. Projekt przewiduje także powstanie trzeciego w województwie pomorskim ośrodka transplantologii szpiku. Prace mają zostać zakończone w grudniu 2018 roku. 

Oddział chirurgiczny i nowe poradnie

Do końca 2020 roku, oprócz nowego bloku operacyjnego i oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, w szpitalu przy ul. Wójta Radtkego w Gdyni powstaną nowe poradnie: kardiologiczna, ortopedii i traumatologii narządów ruchu, diabetologiczna, leczenia chorób naczyń, neurologii i urologii. Pojawi się też nowy sprzęt, a placówka wprowadzi nowoczesne techniki operacyjne z zakresu kardiologii, urologii, laryngologii oraz onkologii usprawnią leczenie pacjentów i przyczynią się do skrócenia ich pobytu w szpitalach.

Szpitale Pomorskie wprowadzą też zabiegi w trybie „chirurgii jednego dnia" w którym od przyjęcia pacjenta do szpitala i jego wypisania mija nie więcej niż 24 godziny. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.