Na Przystanku Woodstock o HIV/AIDS

Zielonogórski oddział Towarzystwa Rozwoju Rodziny rozpoczyna dzisiaj akcję edukacyjną na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową wśród uczestników tegorocznego festiwalu Woodstock.

"Na naszym woodstockowym stoisku na luzie, w przystępny sposób, bez nadęcia, tabu i dziwnych uśmiechów dowiecie się wszystkiego o seksualności, relacjach i związkach, orientacji psychoseksualnej, antykoncepcji, infekcjach przenoszonych drogą płciową, planowanym i chcianym rodzicielstwie oraz wszystkim innym, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a o co do tej pory krepowaliście się lub nie mieliście kogo zapytać" - zachęca uczestników festiwalu dr Joanna Dec-Pietrowska, która koordynuje projekt z ramienia Towarzystwa Rozwoju Rodziny - Zielona Góra.

Na stoisku dostępne będą bezpłatne materiały informacyjne, prezerwatywy i lubrykanty. Na miejscu można będzie skorzystać z indywidualnych konsultacji.

"Rozmowa z doświadczonymi edukatorami to okazja do rozprawienia się z mitami i wątpliwościami związanymi z infekcjami przenoszonymi drogą płciową, seksualnością oraz skuteczną i nowoczesną antykoncepcją" - zapewniają organizatorzy akcji. "Goście festiwalu, którzy podejmują ryzykowne zachowania seksualne, będą mogli dowiedzieć się, jak to ryzyko zmniejszyć oraz gdzie w Polsce anonimowo i bezpłatnie wykonać test w kierunku HIV" - dodaje dr Joanna Dec-Piotrowska.

Akcja edukacyjna realizowana jest w ramach programu "Pozytywnie Otwarci" finansowanego z grantu firmy Gilead Sciences.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.