Rezydenci apelują do ministra zdrowia

OZZL w liście do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła przytacza apel z 2006 roku do śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "Od tamtej pory sytuacja w polskiej ochronie zdrowia jest nie mniej dramattyczna" - czytamy.

Tagi

opinie

Wspomniany list został napisany właśnie przez Konstantego Radziwiłła w imieniu Naczelnej Izby Lekarskiej. W apelu do prezydenta zaznaczył, że utworzenie sprawnego systemu zdrowia jest sprawą fundamentalną, a protesty środowisk medycznych nie mają charakteru politycznego. 

OZZL podkreśla, że pomimo obiecywanych przez resort zdrowia w 2015 roku większych nakładów na służbę zdrowia, wprowadzone zmiany są tylko porozne. Ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne nie tylko nie zmieni sytuacji w polskim systemie ochrony zdrowia i nie zatrzyma medyków w kraju, ale też nie przywróci im godności. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.