Oddaj krew po królewsku!

W najbliższą niedzielę w godz. 11-16 w Ogrodzie Dolnym Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi połączona z rejestracją potencjalnych dawców komórek macierzystych.

To kolejna już akcja honorowego krwiodawstwa, organizowana na terenie warszawskich rezydencji królewskich. Zamek Królewski dołączył do tej szlachetnej inicjatywy, popieranej również przez Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W ubiegłym roku udało się dzięki niej pozyskać 42,75 litrów krwi, a na listę potencjalnych dawców komórek macierzystych wpisały się 174 osoby.

23 lipca br. na honorowych krwiodawców czekać będą liczne atrakcje plenerowe. Grupa Fechtunku Historycznego Milites Alraunae i Akademia Szermierzy zapraszają na pokaz średniowiecznych strojów bojowych (można będzie przymierzyć zbroję!) i rycerski pojedynek. Warto zabrać ze sobą dzieci, bo wesoły klaun zaproponuje im gry i zabawy sportowe, puszczanie baniek mydlanych, zabawę gumowymi zwierzakami i degustację waty cukrowej.

Miłośnicy pamiątkowych zdjęć będą mogli poczuć się jak władcy, siedząc na królewskim tronie.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy akcji przewidzieli atrakcyjne prezenty.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.