Większe finansowanie na rzecz chorób rzadkich

Krajowe Forum na rzecz terapii chorób rzadkich OPRHAN apeluje do władz o poprawę finansowania ochrony zdrowia w Polsce. Zwiększenie nakładów finansowych pozwoli na właściwe wdrożenie rekomendacji zawartych w stanowisku Polskiej Grupy Eksperckiej „Polska dla chorób rzadkich” – czytamy w oświadczeniu.

Listy trafią do najważniejszych osób w państwie: prezydenta i premiera RP, ministra zdrowia, posłów i senatorów, marszałków i przewodniczących partii politycznych. 

Polska Grupa Ekspercka opracowała plan działań na rzecz poprawy sytuacji osób z chorobami rzadkimi. Jak tłumaczą zrzeszeni w jej ramach specjaliści, „inicjatywa jest reakcją na trwające od lat zaniechania w zakresie potrzeb i rozwiązań systemowych wobec chorych na choroby rzadkie w Polsce”.

Pacjenci i eksperci oczekują na rychłe przyjęcie Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich, opartego na fundamentach przedstawionych w apelu. Grupa deklaruje pomoc przy dalszych pracach nad planem i jego wdrożeniem.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.