PZM: Pracownicy ochrony zdrowia wyjdą na ulice

Porozumienie Zawodów Medycznych poinformowało, że w środę o godz. 15 pod siedzibą Sejmu ruszy demonstracja przeciwko odrzuceniu przez rząd obywatelskiego projektu ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia.

Medycy z PZM zapowiedzieli, że chcą dać wyraz niezadowolenia z powodu "lekceważenia przez polityków obywatelskiego projektu", który, jak podkreślają, jest wypracowaną przez całe środowisko medyczne propozycją ustawy, która określa płace minimalne w odniesieniu do średniej krajowej dla poszczególnych grup zawodów medycznych zatrudnionych na umowy o pracę w ochronie zdrowia.

"Projekt ustawy bierze pod uwagę niezbędne wykształcenie, specjalizacje, obciążenie i odpowiedzialność oraz staż pracy. PZM zebrało pod nim rekordowe poparcie aż 239 tysięcy podpisów mimo, że potrzebne było jedynie 100 tys." - czytamy w oświadczeniu. 

PZM dodaje, że propozycja rządowa stanowi jedynie utrwalenie dotychczasowych niesprawiedliwie niskich płac pracowników medycznych zatrudnionych na etatach w ochronie zdrowia i jest kontynuacją polityki wyznawanej przez poprzednie Rządy RP, która doprowadziła to niedoborów pracowników medycznych, i skrajnego przepracowaniu tych, którzy zostali, i muszą pracować nawet 400 godzin miesięcznie by wyżywić swoje rodziny. 

Demonstracja medyków startuje o godz. 15 przed Sejmem. Następnie medycy przejdą na Plac Trzech Krzyży. Blokowane będą ulice w okolicach Sejmu. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.