Wkrótce pilotażowe badanie Brastera w Japonii

Spółka Braster, polski producent urządzenia do samobadania piersi, podpisała umowę z partnerem w Japonii. W ramach współpracy z wiodącymi klinikami onkologicznymi w tym kraju, przeprowadzone zostaną badania skuteczności systemu Braster w populacji azjatyckiej.

W badaniach pilotażowych tych weźmie udział 240 kobiet. Ich koordynatorem będzie prof. Koichiro Tsugawa z St. Marianna University School of Medicine w Kawasaki, wybitny specjalista w obszarze leczenia nowotworów piersi u kobiet.

Wyniki pilotażu, który ma się rozpocząć na początku IV kwartału bieżącego roku, mają być znane w czerwcu 2018 roku.

Japonia to kolejny rynek, na którym po przeprowadzeniu badania pilotażowego ma zostać uruchomiona sprzedaż systemu Braster. Jeszcze w tym roku, o czym już informowaliśmy, jego producent chce rozpocząć dystrybucję urządzenia w Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Spółka złożyła też wniosek do FDA o dopuszczenie systemu Braster do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.