Powiat poznański szczepi przeciwko pneumokokom

Około 1200 dzieci z powiatu poznańskiego zostanie w tym roku bezpłatnie zaszczepionych przeciwko pneumokokom. Z uwagi na to, że od tego roku szczepienia przeciwko pneumokokom wpisane zostały do obowiązkowego Programu Szczepień Ochronnych, ale nie obejmują dzieci urodzonych przed 31 grudnia 2016 r., inicjatywa powiatu poznańskiego stanowi doskonałe uzupełnienie programu ministerialnego.

Z akcji bezpłatnych szczepień skorzystać mogą wszystkie dzieci urodzone w latach 2009-2015, które zameldowane są w gminach powiatu i ukończyły 2 lata. Program realizowany będzie tylko do końca grudnia 2017 r. (lub do wyczerpania zapasów) w kilkunastu placówkach medycznych – decydującą jest kolejność zgłoszeń. Aby zaszczepić dziecko, należy się skontaktować z wybranym lekarzem pediatrą. Realizatorem i koordynatorem programu jest Specjalistyczna Przychodnia Lekarska „Edictum”. Szczegółowe informacje nt. akcji można uzyskać pod nr. tel. (61) 847 04 54 lub osobiście w siedzibie „Edictum” przy ul. Mickiewicza 31, I piętro, pok. 120.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.