Seksuologia wyłącznie dla lekarzy psychiatrów?

Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej wydało oświadczenie, w którym wyraża swoje zaniepokojenie pomysłem ograniczenia dostępności do realizacji specjalizacji szczegółowej w dziedzinie seksuologii jedynie dla lekarzy psychiatrów.

"Seksuologia jest specjalizacją medyczną, w której zapotrzebowanie społeczne na konsultacje stale wzrasta, a jednocześnie liczba specjalistów z tej dziedziny jest najmniejsza spośród wszystkich specjalności medycznych. Ograniczenie dostępu do specjalizowania spowoduje zapaść w tej dziedzinie. Ucierpią na tym pacjenci, jak również zwiększy się niedostatek biegłych opiniujących w sprawach karnych" – napisano w oficjalnym komunikacie. 

Lekarze liczą, że resort zdrowia będzie chciał tej sprawie prowadzić konstruktywny dialog. Przypomnijmy, że już w listopadzie Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa Medycyny Seksualnej upoważniło zarząd do zredagowania i skierowania pisma do MZ w sprawie zmian w ustawie o specjalizacjach lekarskich i ustanowienia seksuologii podspecjalizacją.

W maju PTM obchodziło jubileusz 55-lecia lekarskiej specjalizacji seksuologii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.