Szpitale spokojne po opublikowaniu sieci placówek

Rafał Szmuca prezesa grupy EMC Szpitale.

Głos w sprawie sposobu kształtowania sieci szpitali zabrał Rafał Szmuc, prezes grupy EMC Szpitale.

"Rozsądne podejście zaprezentowane podczas układania listy placówek włączonych do sieci nas uspakaja. Pokazuje też, że nasza gotowość do dalszego inwestowania w sektor opieki medycznej ma mocne podstawy.  Wszystkie szpitale z Grupy EMC znalazły się w sieci, w tym także te wyjątkowe jak Szpital Geriatryczny w Katowicach.

Widzimy jednak pewną niekonsekwencję w  stosowaniu zasad kwalifikacji. Temu będziemy się przyglądali zwłaszcza w połączonych szpitalach w Ząbkowicach Śląskich i Wrocławiu, gdzie mamy świetnie funkcjonujący specjalistyczny oddział gastroenterologiczny, oferujący najwyższą  jakość leczenia, który nie znalazł się na wczoraj opublikowanych listach. Zamierzamy o tym rozmawiać z Dolnośląskim Oddziałem NFZ i mamy nadzieję, że uzyskamy odpowiednie wsparcie.

Niezależnie od zadowolenia z ogłoszonej listy poziom finansowania oraz to jak w praktyce zafunkcjonuje sieć jest nadal wyzwaniem."

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.