Komentarz do "sieci szpitali": Pieniędzy na zdrowie może być mniej

"27 czerwca 2017 roku, to ma być magiczna data, kiedy NFZ ogłosi listę szpitali, które znajdą się w sieci. Ale znacznie ważniejsze jest finansowanie usług medycznych, tzn. wysokość ryczałtów i procedur wydzielonych oraz ciągle malejąca pula pieniędzy na kontrakty do której są odsyłani potencjalnie niezadowoleni, czyli wszyscy"- ocenia dr Maciej Piróg, doradcy zarządu Konfederacji Lewiatan.

Zdaniem eksperta, komunikat ministra finansów mówiący o tym, że 2,5 mld zł rezerwy w budżecie na zdrowie nie trafi w całości do NFZ-tu (ile zostanie w budżecie?), brzmi szczególnie groźnie.

"Jeszcze bardziej niepokoi powód takiej ewentualnej decyzji. Otóż groźba mniejszego rok do roku finansowania ochrony zdrowia po zmianie systemu staje się realna już w pierwszych dniach jego istnienia. Nie jest to oczywiście żaden powód do zadowolenia, ale trzeba głośno zakrzyknąć: panie ministrze, a nie mówiliśmy"- wskazuje Maciej Piróg.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.