Nowoczesna linia diagnostyczna w gorzowskim szpitalu

Laboratorium gorzowskiego szpitala ma najnowocześniejszą linię diagnostyczną w Polsce. Pacjenci będą mogli wykonać więcej testów m.in. w zakresie diagnostyki wirusologicznej, nowotworu tarczycy, przysadki czy też wirusowego zapalenia wątroby typu B.

Każdego dnia laboratorium w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. przeprowadza od 2,5 do 3 tys. badań. Jak mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, takie  innowacyjne rozwiązania służą przede wszystkim pacjentom – szybka dobra diagnoza to lepsza skuteczności w leczeniu. 

Nowa linia automatyczna to pierwsze takie urządzenie w Polsce. Dołączone są do niej cztery analizatory – dwa immunochemiczne i dwa biochemiczne. 

„Nowy sprzęt sprawia, że wykonujemy badania o wiele szybciej. Ma to ogromne znaczenie dla rozwoju naszego szpitala, wiąże się także z budową Ośrodka Radioterapii – dodał prezes szpitala Jerzy Ostrouch.

„Cały pakiet możliwości, jakie daje to nowe urządzenie jest do wykorzystania nie tylko na potrzeby diagnostyczne szpitala i jego pacjentów, ale wszystkich z całego podregionu. Mam nadzieję, że będziemy się dalej rozwijać i kolejne tak nowoczesne urządzenia znajdą się tutaj w Gorzowie – zaznaczyła Anna Polak.

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.