Bezpieczeństwo medyczne - nowy kierunek na GUMed

Ruszyła rekrutacja na studia podyplomowe na kierunku bezpieczeństwo medyczne. Absolwenci zdobędą wiedzę dotyczącą zagadnień związanych m.in. z bezpieczeństwem medycznym imprez masowych, porządkiem publicznym oraz prawnych dotyczących zarządzania instytucjami bezpieczeństwa.

Studia na nowym kierunku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego są skierowane do absolwentów studiów I i II stopnia kierunku medycznego i okołomedycznego, politologicznego i kierunków ekonomiczno-socjologicznych. Na zajęcia mogą rekrutować także ratownicy medyczni, pielęgniarki i położne, absolwenci kierunku zdrowie publiczne, a także pracownicy służb mundurowych. 

Celem kształcenia jest realizacja zapotrzebowania na specjalistyczną wiedzę i praktyczne przygotowanie specjalistów (funkcjonariuszy, urzędników, doradców, ekspertów) w zakresie bezpieczeństwa państwa i utrzymania porządku publicznego. 

 

Podyplomowe studia z zakresu bezpieczeństwa medycznego powstały z inicjatywy Wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy współpracy Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.