UM w Łodzi i Philips będą współpracować

Firma i uczelnia będą współpracowały w obszarze projektów naukowych, edukacyjnych i wdrożeniowych. Celem projektu jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie opieki koordynowanej, telemedycyny, przewlekłych chorób cywilizacyjnych oraz aktywnego i zdrowego starzenia się.

Na spotkaniu 13 czerwca, w trakcie którego podpisano umowę o współpracy, uczelnię reprezentowała prof. Lucyna Woźniak – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą oraz dr Jacek Grabowski – Kanclerz. Natomiast ze strony Philips Polska umowę podpisał Marcin Bruszewski – Dyrektor Generalny Philips Health Systems w Polsce i krajach bałtyckich oraz Michał Kępowicz, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych.

Celem współpracy jest popularyzacja i wiedzy na temat innowacji w systemie opieki zdrowotnej oraz rozwoju ośrodka referencyjnego, funkcjonującego w Łodzi w ramach Europejskiego Partnerstwa na rzecz Aktywnego i Zdrowego Starzenia (EIP AHA).

W trakcie spotkania  strony zaprezentowały swoją działalność i strategiczne projekty. Dyskutowano też o możliwościach aplikowania o środki finansowe oraz włączeniu do projektu innych podmiotów, np. szpitali klinicznych.

Z ramienia uniwersytetu projekt będzie koordynowany przez Piotra Jagiełło, natomiast Łukasz Chylicki będzie reprezentował firmę  Philips Polska. 

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.