Śląscy psychiatrzy będą protestować

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne będzie protestować przeciwko dyskryminacji pacjentów psychiatrycznych. Śląskie środowisko medyczne chce zwrócić uwagę śląskich instytucji na niski poziom finansowania placówek psychiatrycznych w tym regionie.

Akcja protestacyjna śląskiego środowiska medycznego odbędzie się 21 czerwca na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Działania są odpowiedzią na przedstawiony kilka dni temu projekt finansowy NFZ, który  nie przewiduje żadnej podwyżki stawki, pozostającej od kilku lat na niskim poziomie.

"Mamy tym samym do czynienia z dyskryminacją naszych Pacjentów i psychiatrii. Czy naprawdę chcemy to dalej tolerować?" - czytamy w oświadczeniu. 

Śląscy psychiatrzy podkreślają, że akcja nie jest skierowana przeciwko dyrekcji placówek czy Urzędowi Marszałkowskiemu. Jak wyjaśniają inicjatorzy, ma ona na celu wspierać działania instytucji odpowiedzialnych za śląską psychiatrię. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.