Wsparcie dla kenijskich szpitali

Grupa specjalistów złożona z menedżera, lekarza i prawnika pojedzie do Kenii wesprzeć tamtejsze szpitale w zakresie telemedycyny i informatyzacji systemów. Zespół odwiedzi trzy kenijskie szpitale.

„Kenya Hospital Management” to  międzynarodowa inicjatywa think tanku Młodych Menadżerów Medycyny  Polskiej Federacji Szpitali. 

Aneta Sieradzka, koordynatorka projektu i członek zespołu MMM Polskiej Federacji Szpitali poinformowała, że powołano interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą doświadczeni lekarze, menedżerowie i prawnik. Grupa uda się do Kenii na miesiąc. Specjaliści odwiedzą Isiolo Matercare International, Consolata Kyeni Hospital, Muthale Mission Hospital.

Korzystając z polskich i europejskich doświadczeń w zakresie nowych technologii w medycynie, postaramy się zwrócić uwagę tamtejszym pracownikom, jak ważne w funkcjonowaniu szpitala są nowe technologie, w szczególności telemedycyna i informatyzacja. Przekażemy również wiedzę z zakresu zarządzania czy aspektów formalno-prawnych funkcjonowania placówki –  kontynuuje. 

Polscy specjaliści poddadzą analizie proces leczenia, dostęp do świadczeń medycznych, dostęp do środków farmakologicznych, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz określą stopień inwestowania w afrykański biznes medyczny. Jak dodaje Jak mówi Aneta Sieradzka, wyjazd ma także charakter gospodarczy, aby otworzyć ścieżki do inwestycji polskim podmiotom medycznym w Kenii. 

Podsumowaniem projektu będzie zorganizowanie jesienią międzynarodowego kongresu w Warszawie, w którym udział wezmę goście z Afryki, Europy i Polski. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.