Polacy szkolą chorwackich specjalistów

Trzej specjaliści z Chorwacji szkolą się w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Lekarze zapoznają się z nowoczesnymi metodami leczenia w zakresie chirurgii twarzoczaszki.

W olsztyńskim szpitalu będą gościć: prof. dr. Roberta Cerovića, doc. dr. Margitę Beluśić Gobić i Sanję Franjkić Jovanović.

Kilka miesięcy wcześniej w placówce szkolono specjalistów z Ukrainy, którzy uczyli się przeprowadzania wysoce specjalistycznych zabiegów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej.

"To pierwsza wizyta chorwackich lekarzy w naszym szpitalu. Zapoznamy ich z nowoczesnymi sposobami leczenia, stosowanymi przez nas procedurami, a także umożliwimy obserwowanie skomplikowanych operacji dystrakcji twarzoczaszki, by z czasem mogli je wykonywać również w swoim szpitalu – mówi dr n. med. Krzysztof Dowgierd, ordynator Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi w Zakresie Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Prof. dr Robert Cerović już po pierwszym dniu wizyty podkreśla, ze jest pod wielkim wrażeniem wysokiego poziomu chirurgii szczękowo-twarzowej w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

"Cała medycyna w tym szpitalu jest na wysokim poziomie, a operacje dystrakcji twarzoczaszki – na najwyższym z możliwych, dlatego cieszę się, że możemy obserwować pracę olsztyńskich lekarzy i uczyć się od nich, by stopniowo zacząć wprowadzać tę metodę leczenia w naszym szpitalu – mówi prof. Robert Cerović - Ta wiedza jest nam niezbędna, byśmy mogli skutecznie pomagać naszym pacjentom. A osób potrzebujących takiego leczenia jest w naszym kraju bardzo dużo".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.