Znamy już zwycięzców konkursu

IV edycja programu inwestycyjnego dla firm wdrażających innowacje "ImPuls do Biznesu" już za nami. W tym roku po raz pierwszy oprócz projektów przemysłowych jury oceniało również projekty medyczne. Podczas uroczystej gali w siedzibie Polskiej Rady Biznesu w Warszawie ogłoszono werdykt.

W sumie na konkurs, którego organizatorem inwestycyjnym jest spółka VRB, a organizatorami medialnymi Puls Biznesu i Puls Medycyny, wpłynęło ponad 100 projektów. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 9 projektów: 5 przemysłowych i 4 medyczne. 8 czerwca, w Pałacu Sobańskich w Warszawie, poznaliśmy zwycięzców.

W kategorii projektów medycznych (ImPuls do Medycyny) główną nagrodę i czek o wartości 100 tysięcy złotych otrzymała spółka Sinutronic za projekt "Wideodiagnostyka". Pod tą nazwą kryje się urządzenie medyczne DUOViewer, służące do obrazowego badania anatomicznych struktur ciała pacjenta. Łączy ono w sobie funkcje lampy czołowej niezbędnej do oświetlenia w czasie badania laryngologicznego, tradycyjnej szpatułki przydatnej do oglądania gardła, lusterka laryngologicznego pozwalającego zbadać krtań i część nosową gardła oraz otoskopu do oceny ucha.

W tej samej kategorii na wyróżnienie i czek o wartości 30 tysięcy złotych w pełni zasłużył w opinii jurorów projekt "medVC" spółki medVC.eu. medVC to interaktywna platforma zdalnej współpracy medycznej, umożliwiająca komunikację audio-wideo w czasie rzeczywistym pomiędzy salami operacyjnymi i konferencyjnymi oraz gabinetami lekarskimi.

Relację z uroczystej gali rozstrzygnięcia IV edycji programu inwestycyjnego "ImPuls do Biznesu" oraz rozmowy z autorami zwycięskich projektów opublikujemy w najbliższym wydaniu Pulsu Medycyny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.