MZ: program ochrony zdrowia prokreacyjnego jest realizowany zgodnie z planem

Resort zdrowia odniósł się do tekstu Sylwii Sałwackiej opublikowanego na portalu wyborcza.pl. Ministerstwo stanowczo zaprzecza, jakoby minister zdrowia nie wywiązuje się ze zobowiązań finansowych wobec ośrodków referencyjnych i zalega ze sfinansowaniem zrealizowanych zadań.

W informacji opublikowanej przez resort zdrowia czytamy, że faktury i pozostała dokumentacja finansowo-księgowa przekazywana do Ministerstwa Zdrowia za zadania wykonane w ramach programu jest rozliczana, a wynagrodzenie jest przekazywane realizatorom.

Ośrodki referencyjne są na etapie modernizacji i zakupu sprzętu, a harmonogram realizowanych inwestycji budowlanych i dotyczących zakupionego sprzętu zaproponowali oferenci.

Ministerstwo przekonuje, że realizacja programu przebiega zgodnie z harmonogramem. Pacjenci mają być przyjmowani jak tylko ośrodki referencyjne uzupełnią wyposażenie o niezbędny sprzęt i zakończą prace budowlane. 

Zasady programu prokreacyjnego

Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego jest ukierunkowany na ochronę zdrowia prokreacyjnego – poprzez zapewnienie kompleksowej diagnostyki dla par, a nie finansowanie określonej metody.

W ramach programu powstaną ośrodki referencyjne, które zapewnią dostęp do kompleksowej diagnostyki i leczenia niepłodności. Jest skierowany do par, które mają problem z płodnością.

Realizowane inwestycje pozwolą stworzyć fundament systemu ochrony zdrowia prokreacyjnego.

Po zakończeniu realizacji programu nowy sprzęt oraz zmodernizowane pomieszczenia będą dostępne dla pacjentów, którzy mają problem z płodnością, w ramach świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.