Wirtualna Akademia Grypy nie tylko dla lekarzy

Wirtualna Akademia Grypy to platforma e-learnigowa, dzięki której pracownicy ochrony zdrowia i nie tylko, mogą podnosić swoją wiedzę na temat grypy, powikłań pogrypowych i ich profilaktyki. Epidemiologia grypy, produkcja szczepionek, metody ograniczania transmisji wirusa, czy skuteczność i bezpieczeństwo szczepień – to tylko niektóre z tematów szkoleń.

Pomysłodawcy platformy chcą budować świadomość społeczeństwa i środowiska medycznego w zakresie zagrożeń związanych z ekspozycją na wirus grypy oraz skutecznej i bezpiecznej profilaktyki zachorowań i powikłań pogrypowych. Szkolenie w Wirtualnej Akademii Grypy może ukończyć lekarz, pielęgniarka, student, farmaceuta, pracownik inspekcji sanitarnej, pracownik urzędu miasta, czy też każdy zainteresowany swoim zdrowiem pacjent.

„Wiedza to świadome podejmowanie decyzji i przekonanie w budowaniu rekomendacji i edukacji pacjenta. To zaufanie pacjenta do interwencji medycznych i do lekarza, który je zaleca. Jak pokazują badania, pacjenci od trzech do sześciu razy chętniej poddają się szczepieniu przeciw grypie, gdy jest ono zalecane przez personel medyczny. W ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy chcemy podnosić poziom wiedzy na temat zagrożeń związanych z grypą i korzyści wynikających ze szczepień, po to by budować wśród pacjentów zaufanie do lekarzy i ich rekomendacji” – mówi prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

W ramach e-learningu stworzonych zostało 10 modułów tematycznych. W każdym z nich zamieszczone są merytoryczne treści oraz pytania kontrolne sprawdzające poziom przyswojonej wiedzy. Szkolenie jest wzbogacone wypowiedziami specjalistów, zawiera najnowsze dane dotyczące epidemiologii grypy, animacje oraz grafiki. Aby wziąć udział w kursie, wystarczy wejść na stronę www.wirtualnaakademiagrypy.pl lub www.opzg.pl.
Każdy lekarz, który ukończy szkolenie, otrzyma certyfikat, na podstawie którego może ubiegać się o punkty edukacyjne w okręgowej izbie lekarskiej. Do zdobycia jest pięć punktów za zrealizowanie wszystkich modułów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.