Zwiększenie dostępu do świadczeń stomatologicznych

Wiceprezes NRL Leszek Dudziński oraz Marta Klimkowska-Misiak z NRL uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym 22 maja w Ministerstwie Zdrowia. Lekarze dentyści spotkali się z minister edukacji narodowej Anną Zalewską oraz wiceministrami zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko i Zbigniewem Królem.

Na spotkaniu omawiano program opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży na rok szkolny 2018/2019. Wszyscy zebrani zgodnie podkreślali  rolę opieki stomatologicznej w szkołach oraz rolę pracy zespołowej w tworzeniu ram organizacyjnych i prawnych. Rozmawiano też na temat koordynacji prac z zakresu opieki stomatologicznej i powołania osoby odpowiedzialnej za taką koordynację.

W sprawiek konieczności zwiększenie dostępności do opieki stomatologicznej apelowano wielokrotnie:

  • NRL w liście  do Ministra Zdrowia z kwietnia 2016 r. prosiła o podjęcie działań zmierzających do poprawy opieki stomatologicznej nad osobami niepełnosprawnymi realizowanej ze środków publicznych,
  • Prezydium NRL z 8 lipca 2016 roku do Rady Ministrów o podjęcie skutecznych działań ograniczających negatywne skutki zdrowotne związane ze spożyciem cukru, które to spożycie jest czynnikiem powodującym próchnicę
  • Prezydium NRL w styczniu zajęło stanowisko w sprawie projektowanego Zarządzenia Prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie stomatologiczne. Samorząd wskazał m.in. na kwestię rozliczania świadczeń udzielonych dzieciom i młodzieży.

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.