Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego

Dziś "Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego" i 25-lecie Medycyny Rodzinnej w Polsce. W Ministerstwie Zdrowia odbyło się sympozjum, podczas którego dyskutowano o przyszlosci medycyny rodzinnej i podstawowej opieki zdrowotnej.

Minister zdrowia  Konstanty Radziwiłł wręczył lekarzom rodzinnym odznaczenia za szczególne zasługi dla medycyny rodzinnej, przyznane przez Prezydenta.

Prezes Kolegium Leakrzy Rodzinnych w Polsce dr hab. med. Tomasz Tomasik wyraził nadzieję, że przygotowywana ustawa o podstawowej opiece zdrowotnej stworzy warunki dla jeszcze lepszego funkcjonowania tego poziomu opieki zdrowotnej, ale także ułatwi pracę lekarzy rodzinnych i przyczyni się do zwiększenia chętnych decydujących się rozpocząć specjalizację w tej dziedzinie.

Obecny na sympozjum przedstwiciel organizacji pacjentów Leszek Borkowski podkreślił, że lekarz rodzinny jest wysokiej klasy specjalistą w swojej dziedzinie i trzeba o tym przypominać. 

Lekarze rodzinni to specjaliści, przeszkoleni zgodnie z pryncypiami medycyny rodzinnej. Są lekarzami osobistymi, w pierwszym rzędzie odpowiedzialnymi za zapewnienie każdej potrzebującej opieki medycznej jednostce, opieki całościowej i ciągłej, niezależnie od wieku, płci i rodzaju choroby tej jednostki.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.