Warszawa: bezpłatne badania okulistyczne dla dzieci

W niedzielę (28 maja) podczas festynu rodzinnego w Parku Szczęśliwickim, eksperci z Instytutu Oka sprawdzą wzrok dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz udzielą bezpłatnych konsultacji okulistycznych i ortoptystycznych.

Niezależnie od wieku dziecka każda wada wzroku wymaga korekcji, a badanie specjalistyczne powinno obejmować ocenę widzenia obuocznego. 

Jak podkreśla dr n. med. Anna Ambroziak z Instytutu Oka, wzrok dziecka szczególnie na etapie jego rozwoju ma ogromne znaczenie. "Niezdiagnozowane i nieskorygowane zaburzenia widzenia szczególnie astygmatyzm czy różnowzroczność mogą być przyczyną nie tylko zaburzeń w sferze społecznej, ale również pojawienia się dysleksji, dysgrafii i problemów w nauce"- dodaje. 

Bezbolesne i nieinwazyjne badania będzie można wykonać w godzinach 11-17, w specjalnie wydzielonej strefie Instytutu Oka oznaczonej numerem 46. Każde dziecko, oprócz pakietu badań okulistycznych, optometrycznych, i ortoptystyczych, otrzyma  poradę specjalistyczną wraz z ewentualnymi dalszymi wskazaniami terapeutycznymi. 

W ramach wydarzenia prowadzone będą następujące badania: 

• bezdotykowe, nieinwazyjne badanie lampą szczelinową,

• bezdotykowe, nieinwazyjne badanie wzroku autorefraktometrem pediatrycznym,

• optometryczne i ortoptystyczne badania w kierunku zeza i niedowidzenia.

 

Wydarzenie organizowane przez Urząd Dzielnicy Ochota. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.