Opieka stomatologiczna wróci do szkół

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zapowiedziała, że 22 maja wspólnie z Ministerstwem Zdrowia przedstawi wstępne założenia dotyczące objęcia polskich dzieci opieką stomatologiczną. "To niezbędny element, oprócz ciepłego posiłku, który stanowi o dobrej szkole" - dodała szefowa resortu.

Ministerstwo zdrowia zapewnia, że prace na projektem założeń do projektu ustawy o zdrowiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym są w fazie wstępnej. Chociaż kwestie dotyczące opieki stomatologicznej dla najmłodszych nie zostały jeszcze rozstrzygnięte resort zdrowia przyznaje, że nie zamierza  nakładać na samorządy obowiązku finansowania tworzenia gabinetów dentystycznych w szkołach. 

W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z lekarzami dentystami. Decyzja dotycząca działań, które będą miały zwiększyć dostęp do świadczeń dentystycznych dla dzieci w wieku szkolnym, zapadanie po wysłuchaniu opinii zainteresowanych stron.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.