Rusza ośrodek bariatryczny w Gdańsku

22 maja odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce ośrodka bariatrycznego, który w sposób holistyczny będzie zajmował się otyłością i chorobami metabolicznymi. Wiele osób wciąż myli chirurgię bariatryczną z chirurgią kosmetyczną.

W Centrum Leczenia Otyłości i Chorób Metabolicznych pacjent ma być prowadzony od momentu kwalifikacji i przygotowania do operacji, aż do całkowitego zamknięcia procesu leczenia.

Celem chirurgii bariatrycznej jest przede wszystkim leczenie źródła otyłości, a nie tylko poprawa wyglądu. Dzięki specjalistycznym operacjom pacjenci przywracani są do pełnej sprawności - mogą wrócić do codziennego życia i aktywności zawodowej. U pacjentów po zabiegach często też ustępują  choroby wtórne, takie jak cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze czy zespół bezdechu nocnego. 

Operacje przeprowadzane w Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Transplantacyjnej GUMed wykonywane są w systemie FAST TRACK, tzw. szybkiej ścieżki, opartego na protokole kompleksowej opieki okołooperacyjnej dla poprawy wyników leczenia (ERABS, Enhanced Recovert After Bariatric Surgery). Wszystkie składowe tego protokołu mają na celu jak najszybsze przywrócenie pełnej sprawności chorego po wykonanej operacji.

Standardem jest wypis ze szpitala w dzień po operacji, a zabiegi wykonywane są metodami małoinwazyjnymi. Po zakończeniu hospitalizacji pacjent odbywa wizyty kontrolne w przyklinicznej poradni i pozostaje w bezpośrednim kontakcie z lekarzami, którym przez tydzień po wypisie codziennie raportuje o stanie zdrowia.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.