May Measurement Month 2017

Podniesienie świadomości na temat diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego to główny cel przyświecający rozpoczętej na początku miesiąca kolejnej edycji kampanii May Measurement Month.

Organizatorzy akcji zakładają, że na całym świecie w ciągu miesiąca zbadają ciśnienie u ponad 25 mln osób powyżej 18. roku życia. W Polsce ma to być od 50 do 250 tysięcy osób. 

Ci, u których rozpoznane zostanie nadciśnienie tętnicze, otrzymają wskazówki dotyczące dalszego postępowania, w tym m.in. zmiany diety i stylu życia.

Akcję zainicjowały dwa towarzystwa naukowe -  Międzynarodowe Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego i Światowa Liga Nadciśnienia Tętniczego. W Polsce włączyli się do niej lekarze poz. "Zachęcamy wszystkich polskich pacjentów do wykonania badań profilaktycznych. Nadciśnienie zwane „cichym zabójcą” rozwija się niepostrzeżenie i przez lata nie daje objawów. Niewykryte prowadzi do poważnych schorzeń, a także śmierci" - podkreśla Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

 

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.