Wzrasta liczba rozpoznań cukrzycy wśród młodzieży

Z raportu przeprowadzonego na zlecenie National Institutes of Health (NIH) wynika, że w USA w latach 2002-2012 wśród dzieci i młodzieży znacząco wzrosła liczba nowych zachorowań na cukrzycę typu 1 i 2.

Na podstawie danych dotyczących rozpoznawania cukrzycy typu 1 i 2 określono trendy w zapadalności na tę chorobę osób poniżej 20. roku życia. W czasie trwania badania postawiono diagnozę cukrzycy typu 1 u ponad 11 tys. osób w wieku do 19 lat oraz cukrzycy typu 2 u niemal 3 tys. osób w wieku od 10 do 19 lat.

Badanie wykazało, że na przestrzeni 10 lat zapadalność na cukrzycę typu 1 wzrastała o ok. 1,8 proc. rocznie, z kolei ilość rozpoznań cukrzycy typu 2 wzrastała aż o 4,8 proc.

Liczba zachorowań na cukrzycę typu 1 była wyższa mężczyzn niż kobiet, zaś w przypadku cukrzycy typu 2 zaobserwowano sytuację odwrotną. Przyczyny wzrostu zapadalności na cukrzycę wśród młodych osób są jak na razie niejsne.

Raport został sfinansowany przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

 

Źródło: http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1610187

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.