Spotkanie wybitnych specjalistów od raka piersi

Od wczoraj w Warszawie odbywa się trzydniowa XI Ogólnopolska Konferencja "Diagnostyka i leczenie raka piersi FALENTY 2017", organizowana przez Polskie Towarzystwo do Badań nad Rakiem Piersi. Tradycyjnie biorą w niej udział również goście z zagranicy i pielęgniarki.

W programie spotkania sporo miejsca poświęcono m.in. współpracy patomorfologa z radiologiem w diagnostyce raka piersi oraz roli radioterapii w leczeniu tej choroby. 

- Radioterapia to integralna część leczenia onkologicznego. 70-80 proc. pacjentów z rakiem piersi jest leczonych przy pomocy tej metody - poinformował dr Zbigniew Jodkiewicz, radioterapeuta.

Tradycją zjazdów Polskiego Towarzystwa Badań nad Rakiem Piersi są, poza sesjami stricte medycznymi, również sesje humanistyczne. W tym roku tematem tej sesji jest komunikacja z pacjentem chorym na raka piersi.

- Rak piersi stał się chorobą przewlekłą. Komunikacja z pacjentem jest procesem, który trwa nie tylko w trakcie leczenia, ale i na etapie terminalnym choroby - powiedziała dr Barbara Czerska, rzeczniczka Polskiego Towarzystwa Badań nad Rakiem Piersi, która przewodniczyła sesji humanitarnej.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.