Łódzkie: dni otwarte na porodówkach

W Łodzi i Brzezinach odbędą się wykłady dotyczące badań prenatalnych w ciąży, zadań osoby towarzyszącej przy porodzie, opieki nad wcześniakiem czy zalet karmienia piersią znalazły się w programie dni otwartych. Będzie też można skorzystać z darmowej konsultacji ginekologicznej w jednej z placówek. Program realizowany jest w ramach projektu "NFZ bliżej pacjenta".

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa łódzkiego oddziału NFZ Anna Leder, dni otwarte zorganizowane zostaną w Szpitalu im. M. Madurowicza w Łodzi oraz w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach. W obu tych placówkach łódzki NFZ opłaca porody ze znieczuleniem i opiekę nad noworodkami.

Początek dni otwartych w "Madurowiczu" zaplanowano na środę 19 kwietnia o godz. 15. Potrwają do soboty 22 kwietnia.  W programie między innymi wykłady prowadzone przez pracowników Szpitala –profesorów, doktorów oraz położne na poniższe tematy:

  • Poród czy cięcie cesarskie? Co lepsze?
  • Badania prenatalne w ciąży
  • Szczepienia noworodka z punktu widzenia neonatologa
  • Zadania osoby towarzyszącej przy porodzie
  • Prawa kobiety ciężarnej i rodzącej
  • Można będzie także zwiedzać oddziały, porozmawiać z ekspertami.

Szpital Specjalistyczny w Brzezinach oferuje  możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji ginekologicznej u dr Andrzeja Łupińskiego.  Rodzice będą mogli zwiedzić oddziały położnicze i neonatologiczne i porozmawiać z ekspertami o zbliżającym się porodzie" – dodała Anna Leder. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.