Szpital Specjalistyczny św. Rodziny otwiera salę porodów naturalnych

Każda kobieta, która chce urodzić dziecka w warunkach domowego komfortu i atmosferze intymności ma teraz tę możliwość w szpitalu przy ul. Madalińskiego w Warszawie. Nad bezpieczeństwem porodu czuwa wyłącznie indywidualna położna, obecna cały czas podczas porodu.

W sali porodów naturalnych wykorzystuje się wyłącznie naturalne metody stymulacji czynności skurczowej. Jeśli jednak położna zaobserwuje jakiekolwiek nieprawidłowości lub pacjentka decyduje się na znieczulenie, natychmiast przewieziona zostaje do znajdującej się tuż obok sali w bloku porodowym. Każda decyzja omawiana jest z rodzącą oraz najbliższymi, towarzyszącymi jej podczas porodu, aby wybrać rozwiązanie najlepsze dla matki i dziecka.

W sali porodów naturalnych zapewniony jest przynajmniej dwugodzinny pierwszy kontakt matki z dzieckiem („skóra do skóry”). Po porodzie opiekę nad matką i dzieckiem sprawują lekarze oraz położne na oddziale położnictwa. Powrót do domu jest możliwy po upływie 48 godzin od porodu.

Sala porodów naturalnych przeznaczona jest dla kobiet z ciążą niepowikłaną (bez współistniejących chorób), które ze względów bezpieczeństwa nie decydują się na poród w domu. Pacjentka wcześniej musi skonsultować swą decyzję z lekarzem lub położną, którzy po zapoznaniu się z przebiegiem ciąży, wynikami badań i niezbędną dokumentacją podejmą decyzję o kwalifikacji kobiety do porodu naturalnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.